IMT Smile

Slovenská hudební skupina jejíž historie sahá do roku 1992. Spolužáci z košické konzervatoře Miro Tásler a Peter Bič založili rockovou kapelu ORPHAN. Později se bratři Ivan a Miro pustili do nahrávaní svého prvního dema s vlastními skladbami na texty z dětské knihy básničiek Ľubomíra Feldeka.

V roce 1994 si přímo na koncertě odchytili Roba Grigorova a dali mu kazetu se svými nahrávkami do soutěže RG Tip. Potenciálu Prešovčanov si Robo všiml a vybral jejich skladby Pán v saku a Spím. Soutěž tehdy vyhráli.

imt 01

V roce 1996 vydávají první singl - skladbu Nepoznám. K ustálené sestavě kapely - Ivan a Miro Táslerovci, Peter Bič a Martin Migaš – se jako zpěváčka přidala spolužačka z gymnázia Katarína Knechtová. Skladba Nepoznám se raketovou rychlostí vyšplhala na první místa hitparád skoro všech rádií na Slovensku a stala sa jednou z najhranejších písní roku 1996.

Na úspěch kapely bylo zaděláno.

V roce 1998 ze skupiny odchází Katka Knechtová a Martin Migaš a vzniká tak nová prešovská formace s názvem Peha. Bubeníkem skupiny se stal Martin Valihora(hrával s Richardem Müllerem, zda Janka Ledeckého) a IMT Smile vydává 26. října svůj další album s názvem Valec, který předchází úspěšný singl "Ľudia nie sú zlí". V lednu se do slovenského hitparád a rádií dostal jeden z nejznámějších hitů pocházející z tohoto alba s titulem "Veselá pesnička". V roce 1999 skupina IMT Smile absolvovala unplugged turné, sbírá hudební ocenění, vydává reedici alba Válec s názvem Valec Extra s následujícím koncertním turné Valec tour '99. V roce 2000 kapele IMT Smile vyšlo album Nech sa páči, skupina absolvovala další dva turné Nech sa páči a Gambrinus tour 2000, v následujícím roce spolupracuje na albu 01 s Richardem Müllerem a vydává se s ním na koncertní turné.

imt 02

Více na www.imtsmile.com

 

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej

Projekt je podporován a dotován z finančních prostředků Moravskoslezského kraje